Maestro (4.2.2) - en to tr translation catalogue (73 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Private
tr: Özel

en: Author
tr: Yazar

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Public
tr: Açık

en: On
tr: Açık

en: Documentation
tr: Belgeleme

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Variable
tr: Değişken

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Path
tr: Yol

en: Display
tr: Gösterim

en: Assigned
tr: Atandı

en: Assigned to
tr: Atandığı kişi

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Off
tr: Kapalı

en: To
tr: Kime

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Variable name
tr: Değişken adı

en: Variable value
tr: Değişken değeri

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: By
tr: Yazar:

en: Method
tr: Yöntem

en: Role
tr: Rol

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: Operator
tr: İşletmen

en: Order
tr: Sıralama

en: Template
tr: Şablon

en: edit template
tr: şablonu düzenle

en: Close
tr: Kapat

en: Task
tr: Görev

en: Operation
tr: İşlem

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Change
tr: Değiştir

en: Token
tr: Simge

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Entity
tr: Nesne

en: Fixed
tr: Sabit

en: Missing
tr: Kayıp

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Complete
tr: Tamam

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Tasks
tr: Görevler

en: Cancelled
tr: İptal

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Assign to
tr: Atanacak kullanıcı

en: The name of the variable.
tr: Değişkenin adı.

en: The value of the variable.
tr: Değişkenin aldığı değer.

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Machine Name
tr: Makine Adı
