Maestro (4.2.3) - en to nl translation catalogue (94 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Private
nl: Privé

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Public
nl: Publiek

en: On
nl: Aan

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: Variable
nl: Variabele

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Path
nl: Pad

en: Display
nl: Weergeven

en: Assigned
nl: Toegewezen aan

en: Assigned to
nl: Toegewezen aan

en: Unknown
nl: Onbekend

en: User
nl: Gebruiker

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Date Format
nl: Datumnotatie

en: Active
nl: Actief

en: Date format
nl: Datumnotatie

en: Off
nl: Uit

en: To
nl: Naar

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Variable name
nl: Variabelenaam

en: By
nl: Door

en: Method
nl: Methode

en: Role
nl: Rol

en: Link text
nl: Linktekst

en: Redirect to
nl: Omleiden naar

en: Order
nl: Volgorde

en: Close
nl: Sluiten

en: Task
nl: Taak

en: Operation
nl: Bewerking

en: Notifications
nl: Meldingen

en: Change
nl: Wijzigen

en: Accept
nl: Accepteren

en: Lines
nl: Lijnen

en: Entity
nl: Entiteit

en: Fixed
nl: Vast

en: id
nl: ID

en: Workflow History
nl: Workflowgeschiedenis

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Completed
nl: Voltooid

en: Complete
nl: Voltooid

en: Webform
nl: Formulier

en: Variables
nl: Variabelen

en: Tasks
nl: Taken

en: Event Name
nl: Naam van de gebeurtenis

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Path is required.
nl: Pad is verplicht.

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: If
nl: Als

en: Test Mode
nl: Test modus

en: Assignment
nl: Instructie

en: notifications
nl: notificaties

en: Bundle
nl: Bundel

en: Assign to
nl: Toekennen aan

en: The name of the variable.
nl: De naam van de variabele.

en: The value of the variable.
nl: De waarde van de variabele.

en: Error!
nl: Fout!

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Assignee
nl: Gemachtigde

en: Reminder
nl: Herinnering

en: Archived
nl: Gearchiveerd

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Task ID
nl: Taak-ID

en: On Hold
nl: Gepauzeerd

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: Edit Task
nl: Taak bewerken

en: Delete Task
nl: Taak verwijderen

en: Event ID
nl: Gebeurtenis-ID

en: Unique ID
nl: Uniek ID

en: The type of entity.
nl: Het type van de entiteit.

en: Reassign
nl: Opnieuw toewijzen

en: submission
nl: inzending

en: Completed Time
nl: Verwerkingstijd

en: Edit the logic for this IF task
nl: Bewerk de logica voor deze ALS-taak

en: Skip Any Maestro Webform Submission Handlers
nl: Alle Maestro inzending-handlers overslaan
