Maestro (4.2.4) - en to id translation catalogue (60 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Private
id: Privat

en: Author
id: Penulis

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Language
id: Bahasa

en: Public
id: Publik

en: On
id: Pada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Variable
id: Variabel

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Path
id: Jalur

en: Display
id: Tampilan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: User
id: Pengguna

en: Content type
id: Jenis konten

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Active
id: Aktif

en: Date format
id: Format tanggal

en: Off
id: Matikan

en: To
id: Untuk

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Variable name
id: Nama variabel

en: Details
id: Rincian

en: By
id: Oleh

en: Method
id: Metode

en: Role
id: Peran

en: Link text
id: Teks tautan

en: Order
id: Urutan

en: Close
id: Tutup

en: Task
id: Perintah

en: Operation
id: Operasi

en: Notifications
id: Notifikasi

en: Change
id: ubah

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Entity
id: Entitas

en: Fixed
id: Tetap

en: Missing
id: Hilang

en: Changed
id: Berubah

en: Completed
id: Selesai

en: Complete
id: Selesai

en: Variables
id: Variabel

en: Tasks
id: Tugas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: The name of the variable.
id: Nama variabel.

en: The value of the variable.
id: Nilai variabel.

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Machine Name
id: Nama Mesin
