Maestro (4.2.5) - en to am translation catalogue (28 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Path
am: ዱካ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page
am: ገጽ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Close
am: ዝጋ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
