Maestro (4.2.5) - en to ast translation catalogue (39 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Author
ast: Autor

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Edit
ast: Editar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Path
ast: Camín

en: Display
ast: Pantalla

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Active
ast: Activu

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Page
ast: Páxina

en: To
ast: Pa

en: Details
ast: Detalles

en: Method
ast: Métodu

en: Role
ast: Rol

en: Order
ast: Orde

en: Close
ast: Zarrar

en: Operation
ast: Operación

en: Workflow
ast: Fluxu de trabayu
