Maestro (4.3.0) - en to da translation catalogue (91 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Username
da: Brugernavn

en: Private
da: Privat

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Public
da: Offentlig

en: On
da: Tilsluttet

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Variable
da: Variabel

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Path
da: Sti

en: Assigned
da: Tildelt

en: Assigned to
da: Tildelt

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Date Format
da: Datoformat

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Date format
da: Datoformat

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: To
da: Til

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Details
da: Detaljer

en: Introduction
da: Introduktion

en: Desc
da: Faldende

en: By
da: Af

en: Method
da: Metode

en: Role
da: Rolle

en: Link text
da: Linktekst

en: Redirect to
da: Omdirigér til

en: Handler
da: Håndtering

en: Operator
da: Operand

en: Order
da: Rækkefølge

en: Template
da: Skabelon

en: edit template
da: redigér skabelon

en: Close
da: Luk

en: Task
da: Opgave

en: Operation
da: Handling

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Change
da: Skift

en: Token
da: Symbol

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Fixed
da: Fast

en: Workflow History
da: Arbejdsgangshistorik

en: Missing
da: Mangler

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: Complete
da: Komplet

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Variables
da: Variable

en: Tasks
da: Opgaver

en: Cancelled
da: Annulleret

en: Execute
da: Kør

en: Path is required.
da: Stien er påkrævet.

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: If
da: Hvis

en: Test Mode
da: Testtilstand

en: notifications
da: beskeder

en: Queue ID
da: K

en: Assign to
da: Tildel til

en: Template Variables
da: Skabelonvariable

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Assigned To:
da: Tildelt:

en: Archived
da: Arkiveret

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Task ID
da: Opgave ID

en: Asc
da: Stigende

en: Interactive
da: Interaktiv
