Maestro (4.3.0) - en to kn translation catalogue (72 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Documentation
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Date Format
kn: ದಿನಾಂಕ ವಿನ್ಯಾಸ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: To
kn: ಗೆ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Task
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Trace
kn: ಜಾಡು(Trace)

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Lines
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: id
kn: ಐಡಿ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Tasks
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: Not Started
kn: ಆರಂಭಗೊಂಡಿಲ್ಲ

en: Error!
kn: ದೋಷ!

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: manual
kn: ಸ್ವಹಸ್ತದಿಂದ
