Maestro (4.3.0) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Private
mr: खाजगी

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: On
mr: वर

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Path
mr: रस्ता

en: Display
mr: दाखवा

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: To
mr: प्रति:

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Bundle
mr: बंडल
