Maestro (4.3.0) - en to ru translation catalogue (123 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Private
ru: Приватный

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Public
ru: Общедоступный

en: On
ru: Вкл

en: Documentation
ru: Документация

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Variable
ru: Переменная

en: Link
ru: Ссылка

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Path
ru: Путь

en: Display
ru: Отображение

en: Assigned to
ru: Назначен

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: User
ru: Пользователь

en: Content type
ru: Тип материала

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Date Format
ru: Формат даты

en: All
ru: Все

en: Active
ru: Активно

en: Date format
ru: Формат даты

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: To
ru: Кому

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Variable name
ru: Имя переменной

en: Variable value
ru: Значение переменной

en: Details
ru: Подробности

en: Introduction
ru: Введение

en: Desc
ru: По убыванию

en: By
ru: Автор:

en: Method
ru: Метод

en: Role
ru: Роль

en: Link text
ru: Текст ссылки

en: Redirect to
ru: Переадресовать на ...

en: Handler
ru: Обработчик

en: Operator
ru: Оператор

en: Order
ru: Порядок

en: Template
ru: Шаблон

en: edit template
ru: редактировать шаблон

en: Close
ru: Закрыть

en: Task
ru: Задание

en: Operation
ru: Действие

en: Notifications
ru: Уведомления

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Change
ru: Изменить

en: Token
ru: Токен

en: Accept Request
ru: Принять

en: Accept
ru: Принять

en: Lines
ru: Линии

en: Workflow
ru: Порядок действий

en: Entity
ru: Сущность

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: Workflow History
ru: История документооборота

en: Missing
ru: Отсутствует

en: Changed
ru: Изменение

en: Completed
ru: Завершено

en: Complete
ru: Завершён

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Apply
ru: Применить

en: Variables
ru: Переменные

en: Tasks
ru: Задачи

en: Cancelled
ru: Отменено

en: Execute
ru: Выполнить

en: Path is required.
ru: Путь потребовался.

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Template Name
ru: Имя шаблона

en: About
ru: Информация

en: Zoom
ru: Масштабировать

en: If
ru: Если

en: Test Mode
ru: Тестовый режим

en: Assignment
ru: Назначение

en: notifications
ru: уведомления

en: Queue ID
ru: ID очереди

en: Bundle
ru: Набор

en: Assign to
ru: Назначить ответственным

en: Template Variables
ru: Переменные Шаблонов

en: Not Started
ru: Не начато

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: The name of the variable.
ru: Имя переменной.

en: The value of the variable.
ru: Значение переменной.

en: Entity Type
ru: Тип сущности

en: Assigned To
ru: Назначено на

en: Add Template
ru: Добавить шаблон

en: Reminder
ru: Напоминание

en: Archived
ru: Архив

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Task ID
ru: ID задачи

en: Full View
ru: Полные вид

en: On Hold
ru: На паузе

en: Aborted
ru: Прервано

en: Regenerated
ru: Возобновлён

en: Edit Task
ru: Редактировать задачу

en: Delete Task
ru: Удалить задачу

en: And Task
ru: Логическое и

en: If Task
ru: Задача проверки условия

en: Manual Web Task
ru: Задачи ручного ввода Web

en: Content Type Task
ru: Задачи Типа материалов

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Entity Bundle
ru: Подтип сущности

en: Master
ru: Основной

en: Reassign
ru: Переназначить
