Maestro (4.4.0) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Weight
bn: ভর

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: To
bn: বরাবর

en: Details
bn: বিস্তারিত

en: Order
bn: ক্রম

en: Workflow
bn: কাজের ধারা

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
