Maestro (8.x-2.1-rc3) - en to th translation catalogue (39 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Remove
th: เอาออก

en: On
th: เปิด

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Variable
th: ตัวแปร

en: Link
th: ลิงค์

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Display
th: แสดงผล

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Off
th: ปิด

en: Details
th: รายละเอียด

en: Operator
th: ผู้ประกอบการ

en: Order
th: เรียงตาม

en: Close
th: ปิด

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Workflow
th: ขั้นตอนการทำงาน

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Completed
th: เรียบร้อยแล้ว

en: Complete
th: เสร็จ

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: The name of the variable.
th: ชื่อของตัวแปร

en: The value of the variable.
th: ค่าของตัวแปร

en: Entity ID
th: รหัสเอนทิตี

en: Machine Name
th: ชื่อของเครื่อง
