Magazine Lite (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Home
pt: Início

en: Search
pt: Buscar

en: Help
pt: Ajuda

en: Region
pt: Região

en: Submitted by
pt: Enviado por

en: Basic Settings
pt: Configurações Básicas

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Breadcrumb separator
pt: Separador de trilha de navegação

en: mobile
pt: móvel

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Region settings
pt: Configurações de região

en: Footer menu
pt: Menu do rodapé

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
pt: Um tema flexível, colorizável, com muitas regiões e um layout responsivo e mobile-first.

en: Look'n'Feel
pt: Aparência
