Magazine Lite (8.x-1.4) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Search
ro: Căutare

en: Help
ro: Ajutor

en: Region
ro: Regiune

en: Footer
ro: Subsol

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Featured
ro: Recomandat

en: mobile
ro: mobil

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: wide
ro: larg

en: Region settings
ro: Setări regiune

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: A flexible, recolorable theme with many regions and a responsive, mobile-first layout.
ro: O temă flexibilă, care oferă posibilitatea de a fi recolorată, compusă din mai multe regiuni și cu aranjament adaptabil la dispozitivele mobile.
