Magic Code (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Code
hi: कोड

en: Operation
hi: काम

en: Changed
hi: बदल गया

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: UUID
hi: युयुआइङी
