Mahi - Modern Multi-purpose Drupal 9, 10 Theme (1.0.10) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: نظر

en: Up
fa: بالا

en: General
fa: عمومی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: mobile
fa: موبایل

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
