Mahi - Modern Multi-purpose Drupal 9, 10 Theme (1.0.2) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Home
pt: Início

en: Content
pt: Conteúdo

en: Support
pt: Suporte

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Comment
pt: Comentário

en: Up
pt: Para cima

en: General
pt: Geral

en: Add new comment
pt: Comentar

en: Content Top
pt: Acima no conteúdo

en: Content Bottom
pt: Abaixo do conteúdo

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: narrow
pt: estreito
