Mail Entity Queue (2.0.2) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: List
bn: তালিকা

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: To
bn: বরাবর

en: Language code
bn: ভাষা কোড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
