Mail Entity Queue (2.0.2) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Subject
hi: विषय

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Format
hi: प्रारूप

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: States
hi: अवस्थाएं

en: Mail
hi: मेल

en: Created
hi: निर्मित

en: To
hi: को

en: From
hi: से

en: State
hi: अवस्था

en: Plain
hi: सादा

en: Process
hi: प्रक्रिया

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: - All -
hi: -सभी-

en: Item ID
hi: आइटम आईडी

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
hi: %type: @message in %function (लाइन %line का %file)।
