Mail Entity Queue (2.0.2) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Format
it: Formato

en: Number of items
it: Numero di elementi

en: Updated
it: Aggiornato

en: States
it: Stati

en: Created
it: Creato

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: State
it: Stato

en: Sent
it: Inviato

en: Plain
it: Semplice

en: Send to
it: Invia a

en: Process
it: Esegui

en: Additional
it: Aggiuntivo

en: Pending
it: In sospeso

en: Changed
it: Modificato

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Additional settings
it: Impostazioni aggiuntive

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: - All -
it: - Tutto -

en: Item ID
it: ID elemento

en: Attempts
it: Tentativi

en: Entity ID
it: ID Entità

en: Theme name
it: Nome del tema

en: Reply to
it: Rispondi a

en: Maximum attempts
it: Numero massimo di tentativi

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
it: %type: @message in %function (linea %line di %file).
