Mail Entity Queue (2.0.3) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Body
id: Isi

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Send email
id: Kirim email

en: Description
id: Deskripsi

en: Message
id: Pesan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: States
id: Status

en: Mail
id: Email

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: State
id: Status

en: Plain
id: Biasa

en: Process
id: Proses

en: Additional
id: Tambahan

en: Pending
id: Tertunda

en: Changed
id: Berubah

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: - All -
id: - Semua -

en: Item ID
id: ID butir

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: Theme name
id: Nama tema

en: Maximum attempts
id: Upaya maksimal

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).
