Mail Entity Queue (2.0.2) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: List
fr: Lister

en: Subject
fr: Objet

en: Send email
fr: Envoyer un courriel

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Number of items
fr: Nombre d'éléments

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: States
fr: États

en: Mail
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: State
fr: État

en: Sent
fr: Envoyé

en: Plain
fr: Brut

en: Send to
fr: Envoyer à

en: Process
fr: Traiter

en: Additional
fr: Supplément

en: Pending
fr: En attente

en: Delay
fr: Délai

en: Changed
fr: Modifié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Bcc
fr: cci

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Queue
fr: File

en: Additional settings
fr: Réglages additionnels

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Cc
fr: cc

en: - All -
fr: - Tout -

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: Attempts
fr: Tentatives

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Theme name
fr: Nom du thème

en: Reply to
fr: Répondre

en: Maximum attempts
fr: Nombre de tentatives maximum

en: - Site default -
fr: - Par défaut -

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fr: %type : @message dans %function (ligne %line de %file).

en: Send from
fr: Envoyer depuis

en: From mail
fr: Expéditeur du courriel

en: To mail
fr: Destinataire du courriel

en: Theme to render this email
fr: Thème pour le rendu de ce courriel

en: Select the theme that will be used to render this email.
fr: Sélectionner le thème qui sera utilisé pour le rendu de cet email.
