Mail Entity Queue (2.0.2) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Send email
ja: メール送信

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Format
ja: フォーマット

en: Number of items
ja: 項目数

en: Updated
ja: 更新

en: States
ja: 状態

en: Mail
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: To
ja: 宛先

en: From
ja: 送信元

en: State
ja: 状態

en: Sent
ja: 送信済み

en: Plain
ja: プレーン

en: Process
ja: 処理

en: Additional
ja: 追加

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Delay
ja: 遅延

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Changed
ja: 変更済

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Language code
ja: 言語コード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Queue
ja: キュー

en: - All -
ja: - 全て -

en: Item ID
ja: 項目ID

en: Attempts
ja: 試み

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Theme name
ja: テーマ名

en: Maximum attempts
ja: 最大試行数

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
ja: %type: @message (%file の %line 行目 %function 内)
