Mail Entity Queue (2.0.2) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Send email
pt: Enviar e-mail

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Format
pt: Formato

en: Number of items
pt: Número de itens

en: Updated
pt: Atualizado

en: States
pt: Estados

en: Mail
pt: E-mail

en: Created
pt: Criado

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: State
pt: Estado

en: Sent
pt: Enviado

en: Plain
pt: Plano

en: Send to
pt: Enviar para

en: Process
pt: Processar

en: Additional
pt: Complemento

en: Pending
pt: Pendente

en: Delay
pt: Atraso

en: Changed
pt: Alterado

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Queue
pt: Fila

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: - All -
pt: - Todos -

en: Item ID
pt: ID do Item

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: Theme name
pt: Nome do tema

en: Reply to
pt: Responder a

en: Maximum attempts
pt: Máximo de tentativas

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
pt: %type: @message na função %function (linha %line do arquivo %file).
