Mail Message Templates (1.0.8) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Delete
de: Löschen

en: Subject
de: Betreff

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Notes
de: Hinweise

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: id
de: ID

en: Message ID
de: Nachrichten-ID

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
