Mailchimp (2.1.0-rc1) - en to kn translation catalogue (45 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Subscribe
kn: ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Unsubscribe
kn: ಚಂದಾದಾರತ್ವವನ್ನು ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Email Address
kn: ಇಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Sent
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Global Settings
kn: ಜಾಗತಿಕ ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Enable debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆಯನ್ನು ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Save as draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು

en: Properties
kn: ಗುಣಗಳು

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ
