Mailchimp (3.1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Content
tr: İçerik

en: Value
tr: Değer

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: Description
tr: Açıklama

en: Tags
tr: Etiketler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Country
tr: Ülke

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: hidden
tr: gizli

en: Path
tr: Yol

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Fields
tr: Alanlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Mode
tr: Kip

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: Members
tr: Üyeler

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Destination
tr: Hedef

en: Clicks
tr: Tıklamalar

en: Template
tr: Şablon

en: Stats
tr: İstatistikler

en: City
tr: Şehir

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Key
tr: Anahtar

en: Token
tr: Simge

en: Entity
tr: Nesne

en: Changed
tr: Değişti

en: From Name
tr: Gönderen Adı

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Enable debugging
tr: Hata ayıklamayı etkinleştir

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Properties
tr: Özellikler

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Address 2
tr: Adres 2

en: Address 1
tr: Adres 1

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: The email address %mail is not valid.
tr: %mail e-posta adresi geçerli değil.

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --

en: Development settings
tr: Geliştirme ayarları
