Mailchimp Campaign (1.0.0-rc1) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Subject
fr: Objet

en: Audience
fr: Auditoire

en: Edit
fr: Modifier

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Send
fr: Envoyer

en: Sent
fr: Envoyé

en: Clicks
fr: Clics

en: Template
fr: Gabarit

en: Stats
fr: Statistiques

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Key
fr: Clef

en: Changed
fr: Modifié

en: From Name
fr: Nom de l'expéditeur

en: Mailchimp
fr: MailChimp

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: Save as draft
fr: Enregistrer comme brouillon

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Send time
fr: Heure d'envoi

en: From Email
fr: Courriel de l'expéditeur

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Emails sent
fr: Courriels envoyés

en: View Mode
fr: Mode d'affichage

en: Unique opens
fr: Ouvertures uniques

en: An internal name to use for this campaign. By default, the campaign subject will be used.
fr: Un nom interne à utiliser pour cette campagne. Par défaut, le sujet de la campagne sera utilisé.

en: Content sections
fr: Sections du contenu

en: Are you sure you want to send %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir envoyer %name ?

en: Send campaign
fr: Envoyer la campagne

en: Entity Title
fr: Titre de l'entité
