Mailchimp Campaign (1.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Value
nl: Waarde

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Audience
nl: Doelgroep

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Send
nl: Versturen

en: Sent
nl: Verzonden

en: Clicks
nl: Klikken

en: Stats
nl: Statistieken

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Key
nl: Sleutel

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: From Name
nl: Naam afzender

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Save as draft
nl: Als concept opslaan

en: Send Test
nl: Testbericht versturen

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Send time
nl: Tijd versturen

en: From Email
nl: Afzendere-mail

en: Emails sent
nl: Verzonden e-mails

en: Campaign content preview
nl: Campagne-voorbeeldweergave

en: An internal name to use for this campaign. By default, the campaign subject will be used.
nl: Een interne naam voor deze campagne. Standaard wordt het campagneonderwerp gebruikt.

en: the From: email address for your campaign message.
nl: Het afzender-e-mailadres voor uw campagnebericht.

en: the From: name for your campaign message (not an email address)
nl: de naam van de afzender voor het campagnebericht (geen e-mailadres)

en: Content sections
nl: Inhoudssecties

en: The HTML content of the campaign.
nl: De HTML-inhoud van een campagne.

en: Preview content
nl: Voorbeeldweergave van inhoud

en: Are you sure you want to send %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt versturen?

en: Send campaign
nl: Campagne versturen

en: The campaign stats are unavailable at this time.
nl: De campagnestatistieken zijn op dit ogenblik niet beschikbaar.

en: Hourly stats for the first 24 hours of the campaign
nl: Statistieken op uurbasis voor de eerste 24-uren van de campagne

en: Other campaign metrics
nl: Andere campagnegegevens
