Mailchimp Events (1.0.0-rc1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Fields
de: Felder

en: Count
de: Anzahl

en: Events
de: Veranstaltungen

en: Changed
de: Geändert

en: Enable debugging
de: Fehlersuche aktivieren

en: Event Name
de: Veranstaltungsname

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Event:
de: Ereignis:

en: Development settings
de: Entwicklungseinstellungen

en: Exclude fields
de: Felder ausschließen

en: Debugging is enabled
de: Fehlersuche ist aktiviert

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…
