Mailchimp Transactional (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Username
id: Nama pengguna

en: Subject
id: Judul

en: Enabled
id: Aktif

en: Tags
id: Tag

en: Date
id: Tanggal

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Input format
id: Format input

en: State
id: Status

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Key
id: Kunci

en: Templates
id: Templat

en: Formatter
id: Pengformat

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Bundle
id: Bundel

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Content Area
id: Daerah Konten

en: Sender name
id: Nama pengirim

en: Sender email
id: Email pengirim

en: Machine Name
id: Nama Mesin
