Mailchimp Transactional (1.1.3) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Attribute
hi: विशेषता

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Subject
hi: विषय

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Tags
hi: उपनाम

en: Date
hi: तारीख

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Input format
hi: इनपुट प्रारूप

en: State
hi: अवस्था

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Bundle
hi: पोटली

en: Drupal entity
hi: द्रुपल तत्त्व
