Mail Group (2.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (47 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Group
it: Gruppo

en: List
it: Elenco

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Created
it: Creato

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Sender
it: Mittente

en: Desc
it: Disc

en: Inactive
it: Inattivo

en: group
it: gruppo

en: Basic
it: Di base

en: Add group
it: Aggiungi gruppo

en: Protocol
it: Protocollo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Port
it: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: message
it: messaggio

en: Messages
it: Messaggi

en: Changed
it: Modificato

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Group type
it: Tipi di gruppo

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Master
it: Principale

en: Reply to
it: Rispondi a

en: Add a new @entity_type.
it: Aggiungere nuovo @entity_type.

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
