Mail Group (2.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (56 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Group
ja: グループ

en: List
ja: リスト

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: Created
ja: 作成

en: The subject of the message.
ja: メッセージの件名を入力してください。

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Sender
ja: 送信者

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Members
ja: メンバー

en: group
ja: グループ

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Basic
ja: 基本

en: Add group
ja: グループの追加

en: Protocol
ja: プロトコル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Port
ja: ポート

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Messages
ja: メッセージ

en: Changed
ja: 変更済

en: Server
ja: サーバー

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Created by
ja: 作成者

en: Group types
ja: グループタイプ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Add member
ja: メンバーを追加

en: Group type
ja: グループタイプ

en: The body of the message.
ja: メッセージの本文。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Add a new @entity_type.
ja: 新しい @entity_type を追加。

en: group types
ja: グループタイプ

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
