Mail Group (2.0.0) - en to oc translation catalogue (40 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Group
oc: Grop

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Created
oc: Creat(ada)

en: The subject of the message.
oc: Lo subjècte del messatge.

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Inactive
oc: Inactiu

en: Owner
oc: Proprietari

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Protocol
oc: Protocòl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Port
oc: Pòrt

en: message
oc: messatge

en: Messages
oc: Messatges

en: Changed
oc: Modificat

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Master
oc: Maître

en: Reply to
oc: Respondre
