Mail Group (2.0.1) - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Subject
da: Emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Password
da: Adgangskode

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: View
da: Vis

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: Created
da: Oprettet

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: groups
da: grupper

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Owner
da: Ejer

en: Members
da: Medlemmer

en: group
da: gruppe

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Add group
da: Tilføj gruppe

en: Protocol
da: Protokol

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: message
da: meddelelse

en: Messages
da: Beskeder

en: Membership
da: Medlemskab

en: Changed
da: Ændret

en: All members
da: Alle medlemmer

en: Add message
da: Tilføj besked

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Created by
da: Oprettet af

en: Group types
da: Gruppetyper

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Add member
da: Tilføj medlem

en: messages
da: meddelelser

en: Group type
da: Gruppetype

en: Asc
da: Stigende

en: Reply to
da: Svar på

en: Add a new @entity_type.
da: Tilføj ny @entity_type.

en: There are no @label yet.
da: Der er endnu ingen @label.
