Mail Group (2.0.1) - en to hu translation catalogue (73 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Group
hu: Csoport

en: List
hu: Lista

en: Subject
hu: Tárgy

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: Created
hu: Létrehozva

en: The subject of the message.
hu: Az üzenet tárgya

en: All
hu: Mind

en: Active
hu: Aktív

en: groups
hu: csoportok

en: Desc
hu: Csökk

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Members
hu: Tagok

en: group
hu: csoport

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Basic
hu: Alap

en: Add group
hu: Csoport hozzáadása

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: message
hu: üzenet

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Membership
hu: Tagság

en: Changed
hu: Módosítva

en: All members
hu: Minden tag

en: Server
hu: Kiszolgáló

en: membership
hu: tagság

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Created by
hu: Létrehozta

en: Group types
hu: Csoporttípusok

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Mail group
hu: Levelezési csoport

en: Add member
hu: Tag hozzáadása

en: messages
hu: üzenetek

en: Group type
hu: Csoporttípus

en: The body of the message.
hu: Az üzenet törzse.

en: Message ID
hu: Üzenetazonosító

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Reply to
hu: Válasz

en: Memberships
hu: Tagság

en: Use SSL/TLS
hu: SSL/TLS használata

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Add group type
hu: Csoporttípus hozzáadása

en: The username of the group creator.
hu: A csoport létrehozójának felhasználóneve.

en: There are no groups yet.
hu: Nincsenek még csoportok.

en: Add a new @entity_type.
hu: Egy új @entity_type hozzáadása.

en: group type
hu: csoporttípus

en: group types
hu: csoporttípusok

en: There are no @label yet.
hu: Még nincs @label.

en: memberships
hu: tagságok
