Mail Group (2.1.0) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Email address
id: Alamat email

en: Group
id: Grup

en: List
id: Daftar

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: The subject of the message.
id: Subyek pesan email.

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: groups
id: Grup

en: Owner
id: Pemilik

en: Members
id: Anggota

en: group
id: grup

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Add group
id: Tambah grup

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Changed
id: Berubah

en: All members
id: Semua anggota

en: Add message
id: Tambahkan pesan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Add a new @entity_type.
id: Tambah sebuah @entity_type baru.

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
