Mail Group (2.1.0) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Group
pt: Grupo

en: List
pt: Lista

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: All
pt: Todos

en: Active
pt: Ativo

en: Desc
pt: Descendente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Configuration
pt: Configuração

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Messages
pt: Mensagens

en: Changed
pt: Alterado

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Group type
pt: Tipo de grupo

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Add a new @entity_type.
pt: Adicionar um novo @entity_type.

en: There are no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.
