Mail Group (2.1.1) - en to nl translation catalogue (59 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Group
nl: Groep

en: List
nl: Lijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address
nl: E-mailadres

en: Created
nl: Aangemaakt

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: All
nl: Alle

en: Active
nl: Actief

en: groups
nl: groepen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Members
nl: Leden

en: group
nl: groep

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Add group
nl: Groep toevoegen

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: message
nl: bericht

en: Messages
nl: Berichten

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: All members
nl: Alle leden

en: Add message
nl: Voeg een bericht toe

en: Activate
nl: Activeer

en: Deactivate
nl: Deactiveer

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Group types
nl: Groepstypen

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Connection
nl: Verbinding

en: Add member
nl: Lid toevoegen

en: Group type
nl: Groepstype

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: Reply to
nl: Antwoord aan

en: Memberships
nl: Lidmaatschappen

en: Individual
nl: Individueel

en: The name of the group.
nl: De naam van de groep.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Encryption Profile
nl: Encryptieprofiel

en: Add a new @entity_type.
nl: Nieuwe @entity_type toevoegen.

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.
