Mail Group (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Delete
pt: Apagar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Group
pt: Grupo

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: User
pt: Usuário

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: Created
pt: Criado

en: The subject of the message.
pt: O assunto da mensagem.

en: Active
pt: Ativo

en: Sender
pt: Remetente

en: Inactive
pt: Inativo

en: Members
pt: Membros

en: group
pt: grupo

en: Basic
pt: Básico

en: Add group
pt: Adicionar grupo

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: Protocol
pt: Protocolo

en: Port
pt: Porta

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: message
pt: mensagem

en: Messages
pt: Mensagens

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Group types
pt: Tipos de grupo

en: Add member
pt: Adicionar membro

en: messages
pt: mensagens

en: Group type
pt: Tipo de grupo

en: Reply to
pt: Responder a

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: Add group type
pt: Adicionar um tipo de grupo

en: Add a new @entity_type.
pt: Adicionar novo(a) @entity_type.

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
