Mail Group (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Group
hi: समूह

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: The subject of the message.
hi: संदेश का विषय है।

en: Active
hi: सक्रिय

en: Sender
hi: प्रेषक

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Members
hi: सदस्य

en: group
hi: समूह

en: Basic
hi: सामान्य

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Port
hi: पोर्ट

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Messages
hi: संदेश

en: Changed
hi: बदल गया

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Add a new @entity_type.
hi: एक नया @entity_type जोड़ें।

en: There are no @label yet.
hi: अभी तक कोई @label नहीं हैं।
