Mailing List (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Subscribe
hi: सदस्यता लें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Explanation or submission guidelines
hi: व्याख्या या प्रस्तुत दिशा निर्देश.

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Mail
hi: मेल

en: Email
hi: ईमेल

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Send
hi: भेजें

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Changed
hi: बदल गया

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: @count weeks
hi: @count सप्ताह

en: @count months
hi: @count महीने

en: @count years
hi: @count वर्ष

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
