Mailing List (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (35 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Author
ro: Autor

en: List
ro: Listă

en: Subscribe
ro: Abonare

en: Description
ro: Descriere

en: Explanation or submission guidelines
ro: Explicaţii şi sugestii de publicare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: View
ro: Afişează

en: Form ID
ro: ID-ul formularului

en: Updated
ro: Actualizat

en: Mail
ro: E-mail

en: Block message
ro: Mesaj pentru bloc

en: Email
ro: email

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Authored by
ro: Autor

en: 1 year
ro: 1 an

en: Send
ro: Trimite

en: Inactive
ro: inactiv

en: Owner
ro: Proprietar

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ro: Un nume lizibil de mașină unic care conține litere, numere și liniuțe jos.
