Mailing List (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Description
id: Deskripsi

en: Explanation or submission guidelines
id: Penjelasan atau pedoman pengiriman

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Form ID
id: ID formulir

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Mail
id: Email

en: Active
id: Aktif

en: Block
id: Blok

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Send
id: Kirim

en: Owner
id: Pemilik

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Result
id: Hasil

en: Changed
id: Berubah

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: 1 week
id: 1 minggu

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Edit URL
id: Sunting URL

en: Date changed
id: Tanggal diubah

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
id: Nama mesin yang tidak terbaca. Masukkan nama selain %invalid.

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.
