Mailing List (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (57 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Subscribe
fr: S'abonner

en: Explanation or submission guidelines
fr: Explication ou directives pour la contribution

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Mail
fr: Courriel

en: Block message
fr: Message du bloc

en: Email
fr: Courriel

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Authored by
fr: Écrit par

en: 1 year
fr: 1 an

en: Send
fr: Envoyer

en: Inactive
fr: Inactif

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Your email
fr: Votre courriel

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Result
fr: Résultat

en: Changed
fr: Modifié

en: Date created
fr: Date de création

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: @count weeks
fr: @count semaines

en: @count months
fr: @count mois

en: @count years
fr: @count années

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Cancelled
fr: Annulé

en: Manage subscriptions
fr: Gérer les abonnements

en: Email addresses
fr: Adresses de courriel

en: Confirmed
fr: Confirmé

en: Add subscription
fr: Ajouter un abonnement

en: Skipped
fr: Ignoré

en: Edit subscription
fr: Éditer l'abonnement

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: Date changed
fr: Date de modification

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fr: Nom système incorrect. Saisir un nom différent de "%invalid".

en: Cancel subscription
fr: Annuler l'abonnement

en: Add mailing list
fr: Ajouter une liste de diffusion

en: Added on
fr: Ajouté le

en: - Default -
fr: - Par défaut -

en: - any -
fr: - tout -

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fr: Un nom système unique contenant des lettres, nombres et des tirets bas.

en: %recipient is an invalid email address.
fr: %recipient n'est pas une adresse courriel valide.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
