Mailing List (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (43 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Subscribe
ja: 配信登録

en: Description
ja: 説明

en: Explanation or submission guidelines
ja: 説明や投稿のガイドライン

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: View
ja: ビュー

en: Form ID
ja: フォームID

en: Updated
ja: 更新

en: Mail
ja: メール

en: Block message
ja: メッセージをブロック

en: Email
ja: メール

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Send
ja: 送信

en: Owner
ja: 所有者

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Result
ja: 結果

en: Changed
ja: 変更済

en: Date created
ja: 作成日時

en: 1 week
ja: 1週間

en: @count months
ja: @count ヶ月

en: Language code
ja: 言語コード

en: Manage subscriptions
ja: 配信登録の管理

en: Email addresses
ja: メールアドレス

en: Add subscription
ja: 配信登録の追加

en: Edit subscription
ja: 配信登録の編集

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ja: システム内部名称が不正です。%invalid 以外の名称を入力してください。

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称。半角英数字とアンダースコアにより構成されます。

en: %recipient is an invalid email address.
ja: %recipient は不正なメールアドレスです。
