Management Theme (8.x-1.7) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Download
fr: Téléchargement

en: Release notes
fr: Notes de version

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Uninstall
fr: Désinstaller

en: Installed
fr: Installé

en: No modules are available to uninstall.
fr: Aucun module ne peut être désinstallé.

en: Includes: %includes
fr: Contient : %includes

en: Machine name:
fr: Nom système :

en: Includes:
fr: Contient :

en: Enabled: %includes
fr: Activé : %includes

en: Disabled: %disabled
fr: Désactivé : %disabled

en: Display | Displays
fr[0]: Affichage
fr[1]: Affichages

en: Management
fr: Gestion

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Version: @module-version
fr: Version : @module-version

en: Requires: @module-list
fr: Requiert : @module-list

en: Required by: @module-list
fr: Requis par : @module-list

en: Installation tasks
fr: Tâches d'installation

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
fr: Nom système : <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
fr[0]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour la raison suivante :
fr[1]: @module.module_name ne peut être désinstallé pour les raisons suivantes :
