Management Theme (8.x-1.8) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Description
uk: Опис

en: Download
uk: Завантаження

en: Release notes
uk: Примітки до випуску

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Uninstall
uk: Видалити

en: Installed
uk: Встановлено

en: No modules are available to uninstall.
uk: Доступні для видалення модулі відсутні.

en: Includes: %includes
uk: Містить: %includes

en: Machine name:
uk: Машинна назва:

en: Includes:
uk: Містить:

en: Enabled: %includes
uk: Увімкнені: %includes

en: Disabled: %disabled
uk: Вимкнені: %disabled

en: Display | Displays
uk[0]: Відображення
uk[1]: Відображення
uk[2]: Відображення

en: Management
uk: Керування

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Version: @module-version
uk: Версія: @module-version

en: Requires: @module-list
uk: Потребує: @module-list

en: Required by: @module-list
uk: Необхідний для: @module-list

en: Installation tasks
uk: Інсталяційні завдання

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
uk: Машинна назва: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
uk[0]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступної причини:
uk[1]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
uk[2]: Модуль @module.module_name неможливо деінсталювати з наступних причин:
