Management Theme (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Home
pt: Início

en: Description
pt: Descrição

en: Download
pt: Descarregar

en: Release notes
pt: Notas da versão

en: None
pt: Nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Uninstall
pt: Desinstalar

en: Installed
pt: Instalado

en: No modules are available to uninstall.
pt: Não existem módulos para desinstalar.

en: Includes: %includes
pt: Inclui: %includes

en: Machine name:
pt: Nome da máquina:

en: Includes:
pt: Inclui:

en: Enabled: %includes
pt: Ativado: %includes

en: Disabled: %disabled
pt: Desativado: %disabled

en: Management
pt: Gestão

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Submetido por @author_name a @date

en: Version: @module-version
pt: Versão: @module-version

en: Requires: @module-list
pt: Requer: @module-list

en: Required by: @module-list
pt: Requerido por: @module-list

en: Installation tasks
pt: Tarefas de instalação

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
pt: Nome de máquina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
pt[0]: O seguinte motivo impede que @module.module_name seja desinstalado:
pt[1]: Os seguintes motivos impedem que @module.module_name seja desinstalado:
