Management Theme (8.x-1.9) - en to ro translation catalogue (23 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Description
ro: Descriere

en: Download
ro: Descarcă

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Installed
ro: Instalat

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: Machine name:
ro: Nume maşină:

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Display | Displays
ro[0]: Afișare
ro[1]: Afișări

en: Management
ro: Administrare

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Installation tasks
ro: Sarcini pentru instalare

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
